Gran Canaria

Tere tulemast Gran Canariale – igavese suve saarele!

Gran Canaria lühitutvustus:

  • Kanaari arhipelaag Atlandi ookeanis koosneb 13 saarest ning Gran Canaria on suuruselt kolmas, paikneb Tenerife ja Lanzarote vahel ning on pindalaga 1560 km2.
  • Gran Canaria on ringikujuline saar, mille keskel kõrgub vulkaan nimega Los Pechos. Saare kõrgeim tipp merepinnast on 1950 meetrit.
  • Pealinn on Las Palmas, mis jääb tuntumatest kuurortidest kõigest 45 min autosõidu kaugusele.

Rannapuhkus:

  • Mahe kliima võimaldab aastaringselt nautida rannamõnusid kaunitel liivarandadel ja harrastada veespordialasid. Gran Canaria rannajoone pikkuseks on 236 km.
  • Saare parimad rannad paiknevad saare lõunaosas: San Agustini rand, Las Burrase rand, Maspalomase, Playa del Inglesi, Patalavaca ja Puerto Rico rannad.
  • Saare põhjaosas on rannik järsk, rannad väikesed ja sageli tuulised, pakkudes võimalust lainelauasõiduks. Purjelaudurite meelispaik on aga Tarajalillo rand, mille leiab Bahia Felizis, saare lõunarannikul.

Rannapuhkus:

  • Gran Canaria on üks mitmekesisemaid Kanaari saari, pakkudes sportimisvõimalusi, heatasemelisi golfiväljakuid, laias valikus teemaparke, ööklubisid, baare-restorane ja kaubanduskeskuseid – igaühele midagi.
  • Kui otsid aga vaikust ja rahu, siis tasub külastada rohelusse uppunud Maspalomase piirkonda, kus saab jalutada läbi rohealade ja nautida kuulsaid Maspalomase liivadüüne.
  • Veidi teist laadi elu käib aga Puerto Ricos, kus saab nautida kaunist vaadet ookeaniavarusele ja idüllilisele lahesopile ning hotellid on paigutatud kaljusele mäeküljele.

Kliima:

  • Gran Canariat kutsutakse minimandriks, sest siin on mitu erinevat kliimavööndit. Umbes 400 m kõrgusel merepinnast valitseb troopiline kliima, umbes 1400 m kõrgusel kesk-Euroopa ning veel kõrgemal Skandinaavia kliima.

Meie blogi eesmärk on pakkuda praktilist teavet, kuidas nautida Gran Canariat parimal viisil. Oleme ise Kanaari saartel käinud ning jagame oma kogemusi ja teadmisi, et teie reis kulgeks võimalikult sujuvalt.

Gran Canaria korduma kippuvad küsimused

1. Milline on parim aeg külastada Gran Canariat?

Gran Canaria on populaarne turismisihtkoht aastaringselt tänu oma soojale ja meeldivale kliimale. Kõige külastajasõbralikumad kuud on oktoober kuni aprill, kui temperatuurid jäävad vahemikku 20-25°C ning on vähem tuult. Suvekuud on kuumemad ja kuivemad, temperatuur võib ulatuda kuni 30°C-ni.

2. Kuidas liigelda saarel?

Saarel on liiklemiseks mitmeid võimalusi, nagu näiteks taksod, bussid ja rendiautod. Kõige mugavam viis saare avastamiseks on rendiauto rentimine, sest see annab rohkem vabadust ja paindlikkust.

3. Millised on parimad randad Gran Canarial?

Gran Canarial on mitmeid ilusaid randu, kus nautida päikest ja merevett. Mõned populaarsemad rannad on Playa del Ingles, Maspalomas, Puerto Rico ja San Agustin.

4. Mida tasub Gran Canarial külastades kindlasti näha?

Gran Canaria on täis huvitavaid vaatamisväärsusi ja tegevusi. Soovitame kindlasti külastada Maspalomase liivadüüne, Puerto de Mogani sadamat, Palmitose oru looduskaitseala ning saare pealinna Las Palmast. Samuti tasub proovida saare traditsioonilisi roogasid ja veine.

5. Kas Gran Canarial on võimalik surfata?

Jah, Gran Canarial on võimalik surfata ning saarel on mitmeid surfikoolitusi ja rendivõimalusi. Populaarseimad surfirannad on Playa del Ingles ja Pozo Izquierdo.